The latest on fashion, beauty, celebrity style, entertainment, teen issues, videos and more from TeenVogue magazine on TeenVogue.com. Fashion starts here. Νέα (news) και πολύτιμες συμβουλές για την ομορφιά, τη μόδα, τον έρωτα, τις σχέσεις και tips για τη ζωή της σύγχρονης γυναίκας
Pink

Οι top make up artists των celebrities που αξίζει να ακολουθήσεις στο Instagram

Η δουλειά τους είναι φοβερή και αψεγάδιαστη


Δημοσίευση ΙΑΝ 25, 2018

Οι top make up artists των celebrities που αξίζει να ακολουθήσεις στο Instagram

Όσον αφορά τις δημόσιες εμφανίσεις των celebrities, πέραν από τους καλούς στυλίστες που τους προτείνουν να φορέσουν θεϊκά ρούχα, που θα σε αφήσουν με το στόμα ανοιχτό, εξίσου σημαντικό ρόλο παίζουν και οι make up artists που θα απογειώσουν την εικόνα τους, με τα μαγικά τους τα χεράκια.

Άλλες φορές με πιο minimal μακιγιάζ, άλλες με πιο grande, οι διάσημες κυρίες φροντίζουν να έχουν στο πλευρό τους τους καλύτερους του είδους, ώστε να βγαίνουν απλά υπέροχες στον έξω κόσμο και στις φωτογραφίες.

Και επειδή σαν γυναίκα και εσύ, αξίζεις και θέλεις να είσαι όμορφη και εντυπωσιακή, παρακάτω μπορείς να δεις τους Instagram λογαριασμούς μερικών από τους αγαπημένους make up artists των celebrities και να τους ακολουθήσεις για όλες τις σημαντικές συμβουλές γύρω από το μακιγιάζ.

Makeup artist: Georgie Eisdell @georgieeisdell
Διάσημες πελάτισσες: Claire Foy, Sophie Turner
Χαρακτηριστικό look: Bright and bold lips

Makeup artist: Tyron Machhausen @tyronmachhausen
Διάσημες πελάτισσες: Jessica Chastain, Naomi Watts
Χαρακτηριστικό look: Classic and clean

Makeup artist: Kira Nasrat @kiranasrat
Διάσημες πελάτισσες: Natalia Dyer, Jessica Alba
Χαρακτηριστικό look: Fresh skin, babydoll eyes

Makeup artist: Emily Cheng @emilychengmakeup
Διάσημες πελάτισσες: Yara Shahidi, Ashley Graham
Χαρακτηριστικό look: Bold femininity

Makeup artist: Molly Stern @mollyrstern
Διάσημες πελάτισσες: Reese Witherspoon, Cara Delevingne
Χαρακτηριστικό look: Less is more

Makeup artist: Daniel Martin @danielmartin
Διάσημες πελάτισσες: Elisabeth Moss, Greta Gerwig
Χαρακτηριστικό look: A 10/10 flawless base

Makeup artist: Kara Yoshimoto Bua @karayoshimotobua
Διάσημες πελάτισσες: Saoirse Ronan, Jessica Biel
Χαρακτηριστικό look: Updated old school Glamour

Makeup artist: Gianpaolo Ceciliato @gpcbeauty
Διάσημες πελάτισσες: Millie Bobby Brown, Emma Roberts
Χαρακτηριστικό look: Classic with a twist

Makeup artist: Patrick Ta @patrickta
Διάσημες πελάτισσες: Chrissy Teigen, Gigi Hadid
Χαρακτηριστικό look: Killer contours

Makeup artist: Hung Vanngo @hungvanngo
Διάσημες πελάτισσες: Emily Ratajkowski, Kate Bosworth
Χαρακτηριστικό look: Smokin' hot

Makeup artist: Mary Phillips @maryphillips
Διάσημες πελάτισσες: Olivia Munn, Hailee Steinfeld
Χαρακτηριστικό look: Glowing skin, groomed brows

Makeup artist: Quinn Murphy @quinnmurphy
Διάσημες πελάτισσες: Alison Brie, Dakota Fanning
Χαρακτηριστικό look: Stand out, accented features

Makeup artist: Pati Dubroff @patidubroff
Διάσημες πελάτισσες: Margot Robbie, Natalie Portman
Χαρακτηριστικό look: Pretty with an edge

Περισσότερα Θέματα Pink
× PINK.GR
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ NEWSLETTER
GET CONNECTED
Nextweb